Антикризове управління підприємством

2.Які симптоми кризових явищ в організації Робіна можна побачити із наведеного прикладу? (Які види локальних криз можна спостерігати в організації Робіна?)

Визначення «нормальної ситуації» на підприємстві є вихідним пунктом у виявленні симптомів кризи. Саме на тлі характеристик нормальної ситуації будь-які відхилення від неї можна розглядати як появу особливої, надзвичайної чи нестандартної ситуації. В нашому випадку, нормальною ситуацією можна вважати перший рік створення організації, коли група людей перетворилася на дисципліновану команду, кожен член якої, виконував необхідні функції.

Першим симптомом кризового стану, на мою думку, можна вважати  падіння морального духу в організації: її чисельність збільшувалась , навіть Робін не знав всіх тих людей з якими мав справу, бездіяльність і марне витрачання часу, і врешті-решт порушення дисципліни. Якщо б ми розглядали дану ситуацію на прикладі якогось підприємства, то можна було б сказати, що це симптом організаційної кризи та кризи управління персоналом(оскільки спостерігається ситуація, за якої є надлишкова маса людей в організації, якій нічим зайнятись).

Другим симптомом, на мою думку, є важка фінансова ситуація організації, спричинена труднощами з забезпеченням продуктами лісових жителів: кількість членів організації зростала, але ліс вже не міг надати необхідні продукти, та й постачання з навколишніх сіл також зменшувалися . Це є явним симптомом кризи постачання.

Далі , я гадаю, необхідно сказати, що третім симптомом є те, що члени організації не підтримали ідею Робіна щодо встановлення транзиту, що викликало конфлікт у групі людей, які мали єдину ідею: ситуація з постачанням ресурсів до організації змусила Робіна шукати альтернативних шляхів, але його банда не підтримала його в цій справі. Це є проявом кризи управління персоналом, оскільки персонал не підтримав керівника.

До того ж Робіна мучили думки щодо того як правильно вчинити, а на мою думку, якщо керівника беруть сумніви , але йому немає в кого запитати поради, оскільки його попередня ідея була сприйнята негативно, то це також можна вважати проявом кризи, адже в середині організації немає довіри.

Отже, можна сказати, що всі перелічені симптоми свідчать про те, що організація Робіна знаходиться в доволі тяжкій ситуації на межі переходу до явного кризового становища.

 

Змiст

Нові надходження

Всього підручників:

292